Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun
Bild  på Mjölby kommuns vapensköld som även länkar till startsidan för Mjölby kommun

Meny

Kontaktpersoner i utvecklingsgrupperna

Bjälbo

Kontaktperson: Fredrik Kåhlin, telefon: 0706-99 82 50 fredrikkahlin@hotmail.com

Ledamöter: Tove Kastberg, Nina Pettersson, Daniel Bladh, Mats Granath

Hedersmedlem: Rolf Båvius Bjälborådet, representerar i allahanda styrelser, kontakt med länsstyrelsen med mera

Hedersmedlem: Carin Peterson

Hogstad

Ordförande: Kai Hågård, telefon: 0142-723 01, 0734-18 22 41 kai.hagard@privat.utfors.se

Ledamot: Gunilla Kransberg 
hogstadtanten@hotmail.com

Ledamot: Margot Andersson, telefon: 0142-721 58
margot-g.andersson@telia.com

Ledamot: Elin Felix, telefon: 0142-720 37 elinfelix.mjolby@wasadata.net

Ledamot: Anita Andersson, telefon: 0142-722 84

Sekreterare: Siw Green, telefon: 0142-720 40 siw.green@hotmail.com

Kassör: Lennart Johansson, telefon: 0142-723 71, 0709-10 40 53

Solveig Rydmark, telefon: 0142-721 09, 0761-88 24 70

Kolstad  

Kontaktperson: Tobias Josefsson, telefon: 0709-45 80 80 tobias.josefsson@gmail.com

Hjärtat i Mantorp

Ordförande: Owe Blomberg, telefon: 0702-92 18 16 owe.blomberg@gmail.com

Sekreterare: Malin Nilsson
malin.nilsson@svenskakyrkan.se

Kassör: Torleif Johansson

Ledamot: Kerstin Flygh
kerstin@kefly.se

Ledamot: Anders Brinkby

Ersättare: Johan Holgersson, Sara Olofsson och Daniel Milton

Normlösa, Vallerstad och Skeppsås

Ordförande: Linda Munther, telefon: 0703-22 09 25 munther_linda@hotmail.com

Ordinarie: Caroline Davidsson, Normlösa, telefon: 0705-66 59 51

Suppleant: Martin Westman, telefon: 0703-20 62 69

Suppleant, sekreterare och ansvarig för hemsida: Lars Landelius, telefon: 0705-48 20 96

Suppleant: Charlotte Hedlund, telefon: 0142-36 31 31

Sya

Ordförande: Björn Petterson, telefon: 0707-52 55 33
petersonisya@gmail.com

Kassör: Irene Pihl Jensen, telefon: 0764-218174
irene.pihl.jensen@outlook.com

Sekreterare: Lise-Lotte Lingefelt, telefon: 0142-289 70
ll.lingefelt@gmail.com

Ledmot: Annette Strand, telefon: 0702-98 53 97
annette.strand.mjolby@svenskakyrkan.se

Suppleant: Pia Holmer, telefon: 0703-77 95 78
p.nilla@me.com

Suppleant: Fredrik Asp, telefon: 0707-99 04 49
freppann@gmail.com

Väderstad/Folkunga

Ordförande: Ulla Joelsson, 0730-475048, joelsson.ulla@hotmail.com

Vice ordförande: Lars-Göran Hjelm, 0705-825954 lars-goran-appuna@telia.com

Sekreterare: Gun-Britt Wahl, 0705-501037, gun-brittwahl@live.se

Kassör: Ann Marie Richardson 0142-70180 annemarie.richardson.mjolby@wasadata.net

Ledamot: Ebba Nyström, telefon: 0142-701 56

Ledamot: Birgit Axell, 0142-700 14

Ledamot: Åke Johansson, 0703-940212

Västra Harg 

Ordförande: Ingrid Martini, telefon: 070-69 66 456  
ingmar01@edu.mjolby.se

Sekreterare: Jenny Lång

Kassör: Margareta Skarp Runtegen

Ledamöter: Fredrik Olofsson, Karin Höglund och Staffan Nordlund

Kontakt

Landsbygdssamordnare

Annelie Ahlström

Telefon: 0142-859 03

annelie.ahlstrom@mjolby.se

Innehåll: Annelie Ahlström
Senast ändrad av: Mia Högberg
Uppdaterad: 2018-03-16
Publicerad: 2011-09-14

Kontakt

E-post: mjolbykommun@mjolby.se
Telefon: växeln 0142-850 00
Burensköldsvägen 11, 595 80 Mjölby
Organisationsnummer: 212000-0480

Logga in