Bildlänk till förstasidan för Mjölby kommun
lördag 25 mars 2017
Mjölby kommun

Kontaktpersoner i utvecklingsgrupperna

Bjälbo:


Kontaktperson: Fredrik Kåhlin, telefon: 0706-998250 fredrikkahlin@hotmail.com

Ledamöter: Tove Kastberg, Nina Pettersson, Daniel Bladh, Mats Granath

Hedersmedlem: Rolf Båvius Bjälborådet, representerar i allahanda styrelser, kontakt med länsstyrelsen med mera

Hedersmedlem: Carin Peterson

Hogstad

Ordförande: Kai Hågård, telefon: 0142-723 01, 073-41 82 241 kai.hagard@privat.utfors.se

Ledamot: Gunilla Kransberg,  hogstadtanten@hotmail.com

Ledamot: Margot Andersson, telefon: 0142-721 58
margot-g.andersson@telia.com

Ledamot: Elin Felix, telefon: 0142-720 37 elinfelix.mjolby@wasadata.net

Ledamot: Anita Andersson, telefon: 0142-72284

Sekreterare: Siw Green, telefon: 0142-720 40 siw.green@hotmail.com

Kassör: Lennart Johansson, telefon: 0142-723 71, 070-9104053

Solveig Rydmark, telefon: 0142-721 09, 076-1882470

Kolstad  

Kontaktperson: Tobias Josefsson, telefon: 070-94 58 080 tobias.josefsson@gmail.com

Hjärtat i Mantorp


Ordförande: Owe Blomberg, 070-29 21 816 owe.blomberg@gmail.com

Sekreterare: Malin Nilsson,malin.nilsson@svenskakyrkan.se

Kassör: Torleif Johansson

Ledamot: Kerstin Flygh, kerstin@kefly.se

Ledamot: Anders Brinkby

Ersättare: Johan Holgersson, Sara Olofsson och Daniel Milton

Normlösa, Vallerstad och Skeppsås


Ordförande: Karin Ljungars Lundqvist
Telefon: 072-521 20 08, karin.l.lundqvist@bypasset.se  
Frågor som berör alla på landsbygdsområdet

Ordinarie: Caroline Davidsson, Normlösa telefon 070-5665951

Ordinarie: Lennart Andersson, Vallerstad, telefon 0142-36 30 19

Suppleant: Martin Westman, telefon 070-3206269

Suppleant, sekreterare och ansvarig för hemsida: Lars Landelius, 070-5482096

Suppleant: Charlotte Hedlund, 0142-363131

Sya/Spångsholm:

Ordförande: Björn Petterson, telefon 0707-525533
petersonisya@gmail.com

Kassör: Irene Pihl Jensen, telefon: 0733- 453763 irene.pihl.jensen@ifsworld.com

Sekreterare: Lise-Lotte Lingefelt, telefon: 0142-28970,
ll.lingefelt@gmail.com

Ledmot: Annette Strand, telefon: 0702-985397
annette.strand.mjolby@svenskakyrkan.se

Suppleant: Pia Holmer, telefon: 0703-77 95 78
p.nilla@me.com

Suppleant: Fredrik Asp, telefon 0707-990449 freppann@gmail.com

 

Väderstad/Folkunga:


Ordförande: Kent Kärrlander, telefon: 070 74 26 377, kent.k@one.se

Vice ordförande: Roger Svensson rbs.vistad@telia.com

Sekreterare: Ulla Joelsson joelsson.ulla@hotmail.com

Kassör: Ann Marie Richardson annemarie.richardson.mjolby@wasadata.net

Ledamot: Ebba Nyström, 0142-70156

Ledamot: Birgit Axell, 0142-70014

Ledamot: Lars-Göran Hjelm lars-goran-appuna@telia.com

Västra Harg:  


Ordförande: Ingrid Martini, telefon: 070-69 66 456  
ingmar01@edu.mjolby.se

Sekreterare: Jenny Lång

Kassör: Margareta Skarp Runtegen

Ledamöter: Fredrik Olofsson, Karin Höglund och Staffan Nordlund


Innehåll: Annelie Ahlström

Senast publicerad: 2017-03-14

Senast ändrad av: Annelie Ahlström

 Utskriftsvänlig version

Innehåll: Annelie Ahlström

Senast publicerad: 2017-03-14

Senast ändrad av: Annelie Ahlström

Näringslivskontoret


Landsbygdssamordnare
Annelie Ahlström
annelie.ahlstrom@mjolby.se
Telefon: 0142-859 03