Bildlänk till förstasidan för Mjölby kommun
måndag 21 augusti 2017
Mjölby kommun

Kontakta din politiker!

Alla är välkomna att lämna synpunkter på kommunen och dess verksamheter via post, telefon, e-post eller personliga besök.  

Alla förtroendevalda hittar du i politikerregistret

Alla kommuninvånare har rätt att lägga fram förslag till kommunfullmäktige genom medborgarförslag.
Till sidan Medborgarförslaglänk till annan webbplats Du kan också vända dig till Medborgarservicelänk till annan webbplats

Kontakt med de politiska partiernas gruppledare

Sorterade efter partinamn i alfabetisk ordning.

Birgitta Gunnarsson (C)

Centerpartiet (C)
Birgitta Gunnarsson
Mobil 1: 072-248 79 79
Mobil 2: 070-845 45 17

birgitta.gunnarsson@mjolby.se

Curt Karlsson (FP)

Liberalerna (L)
Kurt Karlsson,
Telefon: 0142-171 37

curt.karlsson@mjolby.se

Kristdemokraterna (KD)
Tommy Engback
Mobil: 070-364 06 90

tommy.engback@mjolby.se

Miljöpartiet (MP)
Eric Westerberg
Mobil: 073-024 85 77

eric.westerberg@mjolby.se

Monica Gideskog (M)

Moderaterna (M)
Monika Gideskog
Telefon: 0142-850 69
Mobil: 070-597 61 70

monika.gideskog@mjolby.se

Cecilia Wilhelmsson (S)

Socialdemokraterna (S)
Cecilia V Burenby
Telefon: 0142-191 08
Mobil: 070-597 49 80

cecilia.vilhelmsson@mjolby.se

Sverigedemokraterna (SD)
Runar Öhman
Telefon: 070-370 76 72

runar.ohman@mjolby.se

Franco Sinic (V)

Vänsterpartiet (V)
Franco Sincic
Telefon: 0142-105 98
Mobil: 073-912 68 57

franco.sincic@mjolby.se

Innehåll: Mia Högberg

Senast publicerad: 2017-01-09

Senast ändrad av: Mia Högberg

 Utskriftsvänlig version

Innehåll: Mia Högberg

Senast publicerad: 2017-01-09

Senast ändrad av: Mia Högberg

Mjölby kommun

Telefon: 0142-850 00
kommunstyrelsen@mjolby.se

Medborgarservice

Telefon: 0142-859 95
medborgarservice@mjolby.se

Postadress: Mjölby kommun
595 80 Mjölby
Besöksadress: Stadshuset Burensköldsvägen 11